Nasza oferta

Ubezpieczenie to parasol bezpieczeństwa, który chroni jego posiadacza przed konsekwencjami nieprzewidzianych sytuacji. Niezależnie od tego, czy chodzi o zabezpieczenie Państwa zdrowia, mienia, czy też finansów firmy, oferta firmy Big Baltona obejmuje odpowiednie produkty. Nasze precyzyjnie dostosowane do potrzeb klientów ubezpieczenia związane są z najpopularniejszymi czynnikami ryzyka – zatrudnieni w firmie specjaliści zadbają o to, aby dobrać odpowiedni pakiet do Państwa potrzeb.

Ubezpieczenia dostosowane do potrzeb klientów – zapoznaj się z naszą ofertą!


Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenie samochodu należy do grupy ubezpieczeń majątkowych. W jego ramach ubezpieczamy pojazdy nowe, używane jak również sprowadzone z zagranicy. Obejmuje ono samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze, motocykle i inne pojazdy poruszające się po drogach.

Ubezpieczenie samochodu można podzielić na dwie grupy:
 • obowiązkowe, które dotyczy polisy OC
 • dobrowolne, w skład którego wchodzi AC, NNW i Assistance, Ochrona Prawna, Bezpośrednia Likwidacja Szkód (BLS), pakiet parkingowy, ochrona zniżki ubezpieczenia OC, ochrona zniżki AC.

Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie zabezpiecza finansowo wskazane przez ubezpieczonego osoby na wypadek jego śmierci. W zależności od Towarzystwa Ubezpieczeniowego pakiet ten można rozszerzyć o ubezpieczenie na wypadek pogorszenia stanu zdrowia z powodu chorób czy nieszczęśliwych wydatków.

Zapewnij swojej rodzinie i sobie wsparcie finansowe w ciężkich, trudnych chwilach. Skontaktuj się z nami, a my przygotujemy dla Ciebie korzystną ofertę.

Ubezpieczenie zdrowotne

Dodatkowe prywatne ubezpieczenie zdrowotne zapewnia kompleksową ochronę na wypadek poważnego zachorowania. W zależności od wybranego Towarzystwa Ubezpieczeniowego indywidualne ubezpieczenie zdrowotne zapewnia dostęp do najlepszych placówek medycznych w Polsce, dostęp do najnowocześniejszego sprzętu i badań, szerokiego wyboru lekarzy.


Ubezpieczenie mienia

Nasze codzienne życie pełne jest niespodzianek, które nie zawsze są miłe – w związku z tym warto ubezpieczyć swoje mienie przed przykrą niespodzianką jak np. kradzież, pożar lub zalanie.

Roczna wysokość składki za ubezpieczenie domu to często wydatek rzędu wartości zakupów spożywczych na długi weekend, a korzyści jakie wynikają z posiadania polisy są nieporównywalne, wtedy gdy nadejdzie nieszczęście.

W zależności od wariantu ubezpieczenia w jego ramach można liczyć na pomoc specjalistów tj. hydraulik, informatyk, elektryk, ślusarz, stolarz. Ciekawą opcją jest możliwość skorzystania po szkodzie z pomocy w przeprowadzce lub organizacji i pokrycia kosztów lokalu zastępczego jeśli zajdzie taka potrzeba.

Z reguły najczęściej spotykane zdarzenia losowe objęte ubezpieczeniem to przede wszystkim pożar, powódź, zalanie, uderzenie pioruna ale także ubezpieczenie domu i mieszkania pokrywa szkody powstałe w wyniku kradzieży z włamaniem.

Ubezpieczenie majątkowe – zakres ochrony
 • ubezpieczenie mieszkania,
 • ubezpieczenie domu,
 • ubezpieczenie domu w budowie,
 • ubezpieczenie domków letniskowych,
 • Ubezpieczenie działek ROD lub POD,
 • ruchomości domowe, wyposażenie mieszkania lub domu (np. ubezpieczenie sprzętu rtv agd, mebli, dokumentów, biżuterii),
 • stałe elementy (np. podłogi, okna),
 • ubezpieczenie budynku gospodarczego,
 • ubezpieczenie obiektu małej architektury (altany, garaże, ogrodzenie).
Od czego uzależniona jest cena ubezpieczenia?

Cena zależy przede wszystkim od:

 • sumy ubezpieczenia,
 • zakres ubezpieczenia,
 • miejsca nieruchomości,
 • bezszkodowej kontynuacji.

Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenia turystyczne to szeroko rozumiana ochrona ubezpieczeniowa dla osób wyjeżdżających za granicę na wakacje, w celach edukacyjnych czy biznesowych.

Ubezpieczenie na wyjazd

Wybierając się w podróż zagraniczną warto zadbać o ubezpieczenie turystyczne. Będąc jego posiadaczem nie musisz obawiać się o to, że w razie nieszczęśliwego wypadku, nagłego zachorowania pozostaniesz bez pomocy czy opieki medycznej.

Wakacje z ubezpieczeniem turystycznym są jeszcze bardziej komfortowe.

Ubezpieczenie na wyjazd zapewnia dostęp do lekarza pierwszego kontaktu, szpitala, pomoc psychologa, opiekę nad małoletnimi dziećmi, transport do celu podróży lub miejsca zamieszkania.

Koszt ubezpieczenia to zaledwie kilka złotych dziennie, a pakiet ubezpieczeń podróżnych zapewnia pomoc w każdej sytuacji, w każdym państwie gdziekolwiek jesteś.

Ubezpieczenie podróży obejmuje:
 • pokrycie kosztów leczenia,
 • pokrycie kosztów ratownictwa,
 • pokrycie kosztów transportu,
 • assistance,
 • NNW,
 • bagaż.

Dostępne są polisy krótkoterminowe lub całoroczne.


Ubezpieczenia dla firm

Ubezpieczenie dla firmy to ochrona jej mienia od zdarzeń oraz odpowiedzialność cywilna w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Przedmiot ubezpieczenia dla firm obejmuje znajdujące się w niej nieruchomości, środki trwałe, ogrodzenia czy środki obrotowe. Zakres ubezpieczenia obejmuje kradzież z włamaniem, rabunek, ogień czy inne zdarzenia losowe jak np. huragan, powódź. Ubezpieczenie to może obejmować szkody wyrządzone wobec osób trzecich lub podmiotów gospodarczych.

Każdy rozsądny przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z potrzeby posiadania ochrony mienia, bez którego nie mógłby prowadzić działalności gospodarczej. Każde ubezpieczenie zapewnia pomoc finansową w przypadku szkody, zwraca koszty uporządkowania po niej, a także finansuje niezbędną pomoc prawnika, informatyka, ślusarza, elektryka czy innych specjalistów.

Przede wszystkim firmy szczególnie narażone na niebezpieczeństwo związane z wypadkami przy pracy pracowników powinny posiadać ubezpieczenie OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Przykładem takiej firmy może być firma budowlana czy transportowa. Śmiertelny wypadek pracownika na budowie to koszt odszkodowania od pracodawcy, a wynosi on nawet kilkaset tysięcy złotych. Pamiętaj, że od tego warto się ubezpieczyć!

Firma produkcyjna może ubezpieczyć się np. od wprowadzenia wadliwego produktu do obrotu. Dzięki temu nie tylko uniknie braku funduszy na usunięcie wadliwego produktu z rynku ale także zyska środki na naprawienie szkody jakie wyrządziły te produkty.

Każde Towarzystwo Ubezpieczeniowe posiada zasady ubezpieczenia określone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) dlatego wybór odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej w zależności od zakresu działalności i wielkości firmy może być bardziej lub mniej korzystny.

Współpracujemy z największymi towarzystwami ubezpieczeniowymi na rynku: